AZS Wilkasy i aktywny wypoczynek

Malownicze krajobrazy, dzika, mazurska przyroda, piękne i czyste jeziora, to tylko trzy z wielu powodów, dla których warto tutaj wybrać na urlop. Wilkasy to mazurska wioska, położona wśród jezior, zaledwie 5 km od Giżycka, o typowo turystycznym charakterze (możliwa rezerwacja: http://meteor-turystyka.pl/noclegi,wilkasy,0.html). Wypocząć można tu o każdej porze roku, korzystając z miejscowych atrakcji. Wilkasy są szczególnie polecane osobom aktywnym, gdyż w miejscowości mieści się Ośrodek Sportowo-Turystyczny AZS.

Centralny Ośrodek Sportu Akademickiego Ośrodek w Wilkasach (strona fb: https://www.facebook.com/azswilkasy/), bo tak brzmi pełna nazwa obiektu, mieści się przy ul. Niegocińskiej 5. Jest to miejsce doskonale nadające się do organizacji obozów lub zgrupowań sportowych.

Okolica ośrodka sprzyja wszelkiemu rodzajowi aktywności. W ciepłych okresach roku można tu z powodzeniem spacerować, biegać, uprawiać nordic walking, wyruszyć na wycieczkę rowerową lub na szlak turystyczny. Jezioro Niegocin świetnie nadaje się do uprawiania windsurfingu i kitesurfingu oraz oczywiście do żeglowania czy zorganizowania spływu kajakowego. Liczne okoliczne jezior tworzą bardzo malownicze trasy wodne. Można tu także skorzystać z oferty pływania na nartach wodnych oraz licznej oferty szkoleń żeglarskich.

W okresie, gdy utrzymuje się pokrywa śnieżna można tu uprawiać narciarstwo biegowe, a także żeglarstwo na wodzie czyli bojery. Ośrodek posiada własną plażę, na której znajduje się plac zabaw dla dzieci z dmuchanym zamkiem, a także można wypożyczyć rower wodny lub leżak plażowy.

O każdej porze roku zaś można przybyć do Wilkas i próbować swych sił podczas wędkowania w okolicznych jeziorach. Ośrodek posiada także swoją plażę z placem zabaw oraz zamkiem dmuchanym, a także wypożyczalnie rowerów wodnych i leżaków. Ponadto nad brzegiem jeziora Niegocin są wyznaczone miejsca do palenia ognisk oraz tzw. Mazurska Wioska Grillowa, czyli miejsce z wiatami i namiotami, gdzie można zorganizować imprezę nawet na 300 osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>