Konkretny wypoczynek w Uhercach Mineralnych

W powiecie leskim, w gminie Olszanica, można się natknąć na miejscowość turystyczną Uherce Mineralne. Miasteczko leży u samych stóp pasma Żukowa, na pograniczu Bieszczad oraz Pogórza Przemyskiego. Oferta turystyczna jest tu bardzo ciekawa, zarówno biorąc pod uwagę komfortowe noclegi, jak i liczne atrakcje dla turystów. Wieś ta jest bardzo stara, bo pierwsze wzmianki o niej pochodzą już z XV wieku, dlatego też ma bogatą historię i liczne zabytki architektoniczne i nie tylko. Jest to wspaniała miejscowość, gdzie kwitnie handel i życie towarzyskie. Często organizowane są tu różne imprezy, szczególnie na wolnym powietrzu. Zwiedzanie tej miejscowości powinno się zacząć od Dworu obronnego Herburtów, a także Parku Dworskiego do niego przylegającego. Dwór pochodzi z XVI wieku i ma styl renesansowy. W późniejszym czasie został on nieco przebudowany, jednak nadal zachował swój majestat i przepych. Z kolei w Parku Dworskim zachowało się kilka pomników przyrody, którym warto się bliżej przyjrzeć. Poza tym miejsce to idealnie nadaje się na spacer przy ładnej pogodzie. Innym interesującym miejscem w Uhercach Mineralnych, jest zabytkowy Kościół bp Stanisława. Ciekawostką jest to, że cały kościół jest otoczony bardzo wysokim murem obronnym, w którym znajdują się otwory strzelnicze. Ta osobliwość przyciąga w to miejsce wiele turystów, w tym głównie miłośników historii i architektury.

Żeby wypoczynek w Uhercach Mineralnych był naprawdę wyjątkowy, należy się zatroszczyć o noclegi w miasteczku. Powinny one mieć odpowiednią lokalizację, niską cenę i komfortowo urządzone pokoje. Mimo, że oczekiwania turystów w tej kwestii są bardzo zróżnicowane, to jednak pod tym względem wszyscy się zgadzają. Noclegi Uherce Mineralne to głównie pokoje w hotelach, pensjonatach i domach wczasowych [Uherce Mineralne – www]. Jest ich tu kilkanaście, wybór jest więc dosyć urozmaicony. Baza noclegowa oferuje noclegi w pokojach o różnych standardach, z tym wiąże się różnica w cenie i w poziomie obsługi. Interesującą propozycją są też domki letniskowe. Rozmieszczone są one po całym obszarze miejscowości, można sobie więc wybrać jakie otoczenie nas interesuje. W Uhercach Mineralnych każdy wypoczynek będzie konkretny i udany, bo atrakcji dla turystów w tym miejscu nie brakuje, jest tu wiele miejsc gdzie można smacznie i tanio zjeść, a otoczenie jest przyjemne dla oka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>