Krzyżowa i jej okolice – miejsce na wakacje

Może się wydawać niektórym osobom, że nie mają one już nic ciekawego do zwiedzania na terenie naszej Polski. Okazuje się, że jeśli tylko mają takie wątpliwości, to koniecznie powinny zacząć odwiedzać zdecydowanie mniejsze miejscowości, takie, które na pierwszy rzut oka nie tylko są całkowicie nieznane, ale również mogą wydawać się mało atrakcyjne.

Takim miejscem będzie Krzyżowa, miejscowość, a właściwie nieduża wieś znajdująca się na Śląsku. Okazuje się, że jest to lokalizacja na rodzinny wypoczynek, ponieważ nie tylko jesteśmy otoczeni fantastyczną przyrodą, ale również mamy niebywałą okazję do ucieczki od miejskiego zgiełku. Ponadto możemy spokojnie rezerwować pokoje (noclegi Krzyżowa – www) , bo tu bez względu na panującą porę roku zawsze znajdziemy dla siebie jakieś miłe atrakcje.

Skoro już wiemy, że baza noclegowa jest czynna przez cały rok, to i tak warto zaplanować sobie tutaj wakacje. Możemy dzięki temu zdecydowanie bardziej korzystać z dłuższych dni, co sprawia, że więcej sobie zwiedzimy.

Na pewno w Krzyżowej mamy niepowtarzalną okazję do tego, żeby zwiedzić dokładnie Beskid Żywiecki. A w szczególności takie wzniesienia jak Stryk, Groniki, czy też Kaczory. Jednak pod żadnym pozorem nie powinniśmy zapominać również o tutejszych jak i okolicznych zabytkach i miejscach do zwiedzania. W samej Krzyżowej mamy możliwość zobaczenia kościoła pod wezwaniem Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny. Ponadto na terenie wsi znajdują się trzy schrony, które zostały wybudowane na samym początku II wojny światowej.

Warto nastawić się również na zwiedzanie całej okolicy. Ponieważ w odstępie kilkunastu do maksymalnie 30 kilometrów można zobaczyć naprawdę ciekawe miejsca. Wśród nich można wymienić między innymi pałac Lubomirskich, który znajduje się na terenie Rajczy. Rzeczywiście tam mielibyśmy niebywałą okazję do tego, żeby zobaczyć imponujący obiekt, który został wybudowany w pierwszej połowie XIX wieku. Obecnie w tym budynku znajduje się zakład opiekuńczo leczniczy.

Natomiast w samej Jeleśni mamy okazję zwiedzić również Starą Karczmę, która całkowicie została wybudowana z drewna. Jednocześnie szacuje się, że została ona wybudowana mniej więcej w XVIII wieku. Dzięki temu możemy się przekonać, że takich zabytków oraz atrakcji turystycznych w okolicy Krzyżowej jest naprawdę wiele.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>