Myślenice – miasto zimowych i letnich rewelacji

Myślenice to miasto powiatowe, w województwie małopolskim na południe od Krakowa, nad rzeką Rabą, niedaleko Jeziora Dobczyckiego i Dobczyc. Przez jego teren przebiega słynna „Zakopianka” – trasa wiodąca z Krakowa do Zakopanego (pomocna strona: Najsłynniejszy deptak – Krupówki). Jest to piękna miejscowość, która przyciąga turystów o każdej porze roku.

Miasto to ma wiele atrakcji, dlatego tak chętnie jest odwiedzane przez turystów. Jedną z nich jest Góra Chełm, znajdująca się w turystycznej dzielnicy Zarąbie, na szczycie której znajduje się punkt widokowy, ponadto dostępne są tu wyciągi narciarskie i turystyczny 1-osobowy wyciąg krzesełkowy. Na szczycie stoi wieża widokowa, z której rozciąga się piękny pejzaż. Miasto przyciąga turystów  także zimą. Najważniejszym punktem miasta jest rynek w Myślenicach, znajdują się tu murowane kamienice, a najstarszą z nich jest „Kamienica Obońskich”. Uwagę przykuwa tu także studnia będąca fontanną.
Warto tutaj przyjechać całą rodziną. Wtedy też trzeba pomyśleć o noclegach (pomocna strona: noclegi Myślenice). Ważne jest to, że baza noclegowa jest tutaj bardzo różnorodna i możemy wybierać wśród hoteli, pensjonatów, domów wypoczynkowych czy innych noclegów. Oprócz tego, zaplecze gastronomiczne także jest godne polecenia – możemy zjeść w restauracjach, barach czy pójść na pizzę lub do kawiarni.

Atrakcją są także organizowane tutaj imprezy czy festiwale. W zimie możemy zorganizować sobie kulig, który będzie frajdą dla całej rodziny. Jest to także miasto słynące z Ośrodka Kultury i Sportu (pomocna strona: mokis.myslenice.pl), gdzie możemy uczestniczyć w koncertach, wydarzeniach kulturalnych czy sportowych. Przyciągają one masę widzów.

Ważnym zabytkiem Myślenic jest Kościół Narodzenia Najświętszej Marii Panny przy ulicy Piotra Skargi – to gotycka świątynia stojąca niedaleko rynku, wybudowana w XV wieku. Możemy także zwiedzić kościół p.w. Świętego Jakuba Apostoła, który został wybudowany w miejscu najstarszego kościoła w Myślenicach, pod koniec wieku XV. Podobnie jak kościół parafialny, został zbudowany w stylu gotyckim, lecz przez liczne przebudowy, posiada elementy charakterystyczne dla wielu różnych stylów.

Myślenice to piękne miejsce, które warto polecić każdemu, kto chce spędzić wolny czas na zwiedzaniu różnych zabytków i innych atrakcji. Zarówno latem jak i zimą będziemy mieli wiele rzeczy do zobaczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>