Nadbałtycka atrakcja – Dąbki

Dąbki to niewielka wieś na północy Polski położona nad jeziorem Bukowo oraz Morzem Bałtyckim. Kiedyś znajdowało się tu wiele starych domów z XIX wieku, choć do dzisiaj zostały już tylko trzy zabytkowe chaty. Dzisiaj miejscowość wygląda bardzo nowocześnie, przeważają tu ogromne ośrodki wczasowe i wille. Jedną z atrakcji niewątpliwie jest jezioro, nad którym rozciąga się duża plaża. Na plaży znajduje się wypożyczalnia sprzętu wodnego. W Dąbkach znajdziemy też drugą plażę nad Morzem Bałtyckim. Oddziela ją od miejscowości las sosnowy. Plaża jest bardzo czysta i piaszczysta. Z drugiej strony drogi znajduje się piękna łąka a za nią osiedle domków jednorodzinnych.

Jeśli chodzi o bazę noclegową Dąbek to jest ona znakomicie rozwinięta, a ogromnym atutem są niższe ceny w porównaniu do okolicznych miejscowości, na przykład Darłówka. Tutaj do wyboru mamy prywatne kwatery – w szczególności wiele osób zajmuje się wynajmem pokoi dostępnych na wcześniej wspomnianym osiedlu domków jednorodzinnych. W samym centrum znajdują się również ośrodki wczasowe i hotele. Znakomitym wyborem może również okazać się pole namiotowe w pobliskich Dąbkowicach, Bobolinie albo Żukowie Morskim. Wszelkie dostępne warianty noclegowe zarezerwować możemy z wyprzedzeniem przez Internet, korzystając chociażby z serwisów turystycznych, takich jak na przykład Meteor.

W Dąbkach znajduje się też sporo atrakcji, z czego do głównych można zaliczyć wypłynięcie kutrem rybackim na otwarte morze w nocy (można wtedy spróbować swoich sił w wędkowaniu), spływ kajakowy, wiele szlaków pieszych i rowerowych oraz park wodny. Znajdziemy tu też wypożyczalnię sprzętów wodnych nad jeziorem Bukowo. W okolicy znajduje się stajnia, gdzie możemy spróbować swoich sił w jeździe konnej. Z Dąbek wypływają w rejs statki spacerowe. Przebiegają tutaj następujące szlaki: szlak czerwony – Koszaliński Szlak Nadmorski od Dąbkowic przez Dąbki, Bobolin, Żukowo Morskie, Darłówko i kończy się w Wiciu, niebieski – Szlak Rezerwatów, z Darłowa do Kowalewic, zielony – Szlak Wiatraków, z Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie (w Wiciu łączy się on ze szlakiem czerwonym) oraz czarny – Szlak Zabytków Średniowiecza, prowadzi Przez Darłowo, Dąbki, Dobiesław, Jeżyce, Słowino, Boleszewo, Krupy, Stary Jarosław, Kowalewice, Barzowice, Cisowo i kończy się w Dąbkach. Podsumowując – w Dąbkach z pewnością warto spędzić wakacje. Wysoko rozwinięta baza noclegowa i niskie ceny – to niewątpliwe atuty tej miejscowości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>