Najsłynniejszy deptak – zakopiańskie Krupówki

Jest w Zakopanem wiele miejsc znanych nawet tym, którzy nigdy nie odwiedzili tej miejscowości znajdującej się u podnóża Tatr. Dla innych, kiedy już znajdą się w stolicy Podhala, są to obowiązkowe punkty na liście miejsc "do odwiedzenia". Jednym z takich miejsc są z całą pewnością Krupówki – jest to najsłynniejsza ulica w Zakopanem, a jednocześnie jeden z najbardziej znanych deptaków w całej Polsce.

Krupówki mają długość około kilometra i znajdują się w samym centrum miasta. Na tą ulicę nie można wjechać samochodem, udostępniona jest tylko dla pieszych. Po obydwu stronach rozmieszczone są stragany z pamiątkami, oscypkami (warto spróbować grillowanego oscypka z żurawiną), a także regionalnymi ubraniami czy biżuterią. Znajdują się tam również sklepy oraz wiele restauracji serwujących lokalne przysmaki – można w nich również posłuchać góralskiej muzyki oraz śpiewu. Niemal zawsze – a zwłaszcza w trakcie sezonu – pełne są ludzi. Można tam spotkać misia lub postacie ze znanych wszystkim bajek i zrobić sobie z nimi zdjęcie. Mamy też możliwość przejechania się dorożką. Wieczorami są zakopiańskim centrum życia towarzyskiego – zmęczeni wielogodzinnymi wędrówkami lub szaleństwem na stokach narciarskich turyści przychodzą tutaj zjeść przygotowane w karczmach regionalne dania.

Jedną z ważniejszych rzeczy, które sprawiają, że to właśnie Zakopane jest tak często wybieranym przez turystów miejscem na wakacje, jest zdecydowanie baza turystyczna, która coraz bardziej się rozrasta, wychodząc na przeciw wymaganiom klientów. Zdecydowanie godna polecenia jest willa "Kubecek", znajdująca się blisko centrum miasta. Niewielka odległość dzieli nas też od dworca, skąd możemy dostać się na każdy szlak w Tatrach, udostępniony dla turystów. Willa prowadzona jest w prawdziwie góralskim stylu, co pomaga odczuć magię góralskiego folkloru. Dodatkowym plusem jest to, że z okien budynku doskonale widać całą panoramę Tatr, a ponadto znajduje się on w cichej i spokojnej okolicy, co gwarantuje relaks i solidny wypoczynek. Zarezerwujmy pokoje (wpisz w internecie noclegi Zakopane meteor) i wybierzmy się tam na urlop.

Zakopane, jako typowo turystyczne miasto, a jednocześnie "Zimowa Stolica Polski" oferuje nam wiele atrakcji oraz ciekawych miejsc, które warto odwiedzić, a jednym z nich są zdecydowanie Krupówki. Warto tutaj nadmienić, że przez nie dojść możemy do stacji kolejki linowo-terenowej pod Gubałówką, gdzie również znajduje się wiele straganów z pamiątkami, owczymi skórami innymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>