Ogrody Hortulus w pobliżu Sarbinowa

Sarbinowo to niewielka miejscowość o charakterze typowo letniskowym z piękną, szeroką plażą. W okresie wakacyjnym duża liczba turystów decyduje się na spędzenie urlopu w tej urokliwej miejscowości ze względu na dużą liczbę atrakcji zarówno w samym Sarbinowie jak i okolicy. Dobrze rozwinięta baza noclegowa (http://meteor-turystyka.pl/noclegi,sarbinowo,0.html) umożliwia znalezienie noclegu nawet najbardziej wymagającym klientom.

Sarbinowo stanowi idealną bazę wypadową do zwiedzania pobliskich miejscowości. Miejscem wartym odwiedzenia są z pewnością Ogrody Hortulus, które znajdują się w Dobrzycy oddalonej zaledwie 7 km od Sarbinowa. Zostały one założone w 1992 roku przez Iwonę i Piotra Bigońskich. W ogrodach zobaczyć możemy przepiękne kompozycje z róż, lawendy, roślin cebulowych, a także aranżacje w przeróżnych stylach, na przykład ogrody wiszące, rzymskie, szwajcarskie czy włoskie. Po zwiedzeniu ogrodów tematycznych warto udać się do drugiej części kompleksu, czyli Ogrodów Hortulus Spectabilis (https://pl.wikipedia.org/wiki/Ogrody_Tematyczne_Hortulus), które udostępnione są do zwiedzania od czerwca 2014 roku. Centralnym punktem ogrodu jest ogromny labirynt grabowy o powierzchni 1 ha, w którym znajduje się 20-metrowa wieża widokowa, z której rozpościera się wspaniały widok na okoliczne wioski, a przy dobrej pogodzie również na morze. W 2014 roku Ogrody Tematyczne Hortulus i Ogrody Hortulus Spectabilis otrzymały wyróżnienie w konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny. Na terenie obiektu znajduje się również kawiarnia, która oferuje nie tylko desery i kawę, ale również dania obiadowe natomiast dla dzieci dostępny jest plac zabaw. Wypoczywając w Sarbinowie koniecznie trzeba się wybrać do tego urokliwego miejsca, gdzie można się zrelaksować i obcować z przyrodą. Przepiękna kolorystyka i różnorodność roślin na długo pozostają w pamięci!

One thought on “Ogrody Hortulus w pobliżu Sarbinowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>