Pobyt w Dziwnowie

Dziwnów to niewielka, położona na terenie województwa zachodniopomorskiego miejscowość o typowo turystycznym charakterze. W odróżnieniu od zatłoczonych kurortów nie uświadczymy tu jednak korków czy kolejek w restauracjach. Życie w takich miasteczkach toczy się nieco wolniej, co ma swój niepowtarzalny klimat. Bez problemu znajdziemy dla siebie sporo przestrzeni w największej atrakcji Dziwnowa czyli położonej przy brzegu morza piaszczystej plaży. Czy to miłośnicy kąpieli wodnych czy słonecznych – każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Poza plażą w Dziwnowie warto odwiedzić takie miejsca jak klimatyczny port z całoroczną mariną czy Park Miniatur i Kolejek. Warto także wybrać się na spacer do Alei Gwiazd Sportu. Może akurat w czasie naszego pobytu uda nam się załapać na coroczną imprezę, w czasie której są odsłaniane repliki medali sportowców. Ciekawą atrakcją jest rejs statkiem z portu. Można popływać po Bałtyku lub też wybrać się na wycieczkę do niedalekiego Kamienia Pomorskiego. Obok Dziwnowa jest także Woliński Park Narodowy. To właśnie na wyspie Wolin wiele gatunków ptaków ma swoje schronienie.

Dziwnów jest bardzo fajnym miejscem, gdzie spędzimy zarówno weekend jak i urlop, można tu wypocząć i delektować się pięknem krajobrazów. A tych z całą pewnością tu nie brakuje. Nad morzem na pewno lepiej poczują się osoby z problemami dróg oddechowych ze względu na dużą ilość jodu w powietrzu. Warto poznać uroki tego miejsca. Być może to właśnie ono stanie się tym, do którego będziemy chętnie przyjeżdżać co roku.

Mieszkańcy Dziwnowa to bardzo gościnni ludzie, co tym bardziej skłania do pobytu. Niegdyś miejscowość uzdrowiskowa ze względu na wody solankowe, dziś jest przede wszystkim nadmorskim miasteczkiem o charakterze turystycznym z możliwością rezerwacji różnorodnych noclegów (pomocna strona – Meteor). Warto przyjrzeć się okolicy i zaplanować tam następne wakacje – z pewnością będziemy bardzo zadowoleni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>