Rabka-Zdrój – rodzinny wypoczynek

Rabka-Zdrój to bardzo malownicza miejscowość położona w województwie małopolskim. Właśnie ze względu na położenie i niezliczone atrakcje turystyczne dla dzieci i dorosłych jest tak chętnie wybierana na rodzinne wczasy. Miejscowość nazwana została "Miastem Dzieci Świata" ze względu na przyjazny stosunek do najmłodszych i moc atrakcji dostępnych przez cały rok.

Park Rozrywki Rabkoland

Park ma formę małego miasteczka z licznymi atrakcjami rozmieszczonymi wzdłuż alejek i uliczek. Najmłodsze dzieci będą się doskonale bawiły w dmuchanych zamkach, basenach oraz karuzelach, których jest tu aż 34. Starsze dzieci zainteresuje pałac wampirów, zamek Azteków i strzelnica. Wszyscy natomiast znajdą wspaniałą rozrywkę podczas zawodów w dojeniu sztucznej krowy i wyścigach na klozetach organizowanych przez Towarzystwo Kontroli Rekordów Niecodziennych. Na terenie Parku znajduje się Muzeum Uśmiechu, gdzie wystawione są oryginalne wnioski napisane przez dzieci w sprawie nadania Orderu Uśmiech dla dorosłych. Ordery takie zostały nadane między innymi Zbigniewowi Relidze i Irenie Kwiatkowskiej.

Park Zdrojowy

Słynny park jest chętnie odwiedzany przez turystów, ale jest też miejscem, gdzie chętnie wolny czas spędzają miejscowi. Jest to bardzo duży obiekt w centrum miasta z licznymi ławeczkami, fontannami i urokliwymi alejkami. Na jego terenie znajduje się Tężnia Solankowa i Pijalnia Wód Leczniczych, które wspomagają leczenie wielu chorób. Dla spragnionych aktywnego odpoczynku, zbudowano tu kort tenisowy i boisko, a najmłodsi mogą się bawić na placach zabaw i w piaskownicach. W drewnianym grzybku odbywają się liczne imprezy plenerowe. Na teranie parku można napić się również wyśmienitej kawy w Kawiarni Parkowej.

Skansen Taboru Kolejowego

W niewielkiej odległości od Rabki znajduje się Skansen Taboru Kolejowego, w którym można podziwiać stare parowozy i lokomotywy. Skansen zainteresuje wszystkich miłośników kolei i nie tylko. Rabka-Zdrój to miejscowość w której nie można się nudzić. Amatorzy aktywnego wypoczynku będą tak samo zadowoleni z pobytu jak amatorzy zwiedzania. Jest to miejscowość do której chętnie wybierają się turyści na rodzinny nocleg  zarówno podczas zimowych ferii i letnich wakacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>