Rezerwat przyrody, kawiarenki i historyczne budowle – Zwierzyniec

Rezerwaty przyrody w Polsce to najpiękniejsze tereny zielone, które skupiają się wokół ochrony fauny i flory. Dziko żyjące gatunki zwierząt możliwe są do obserwowania przez turystów, a rzadko spotykane rośliny mają szansę rozwinąć swoją populację. W kraju jest ich aż 1400, a jeden z najpiękniejszych znajduje się w województwie lubelskim. Piękny krajobraz przyciąga tysiące turystów każdego roku, a dodatkowym atutem tego miejsca jest możliwość zatrzymania się w pobliskim Zwierzyńcu.

Baza noclegowa [https://meteor-turystyka.pl/noclegi,zwierzyniec,0.html], znajdująca się w tej miejscowości, sprzyja spokojnemu wypoczynkowi. Noclegi tutaj to komfortowe ośrodki, umiejscowione w dużej części nad przepływającą tędy Wieprzą [https://pl.wikipedia.org/wiki/wieprza]. Natura, historia i cisza, tak można określić kurort. Przybywając w te rejony, możemy zatem liczyć, nie tylko na odwiedzenie liczącego 8 tysięcy hektarów rezerwatu, ale też na przyjemne spędzenie czasu, zapoznanie się z architekturą i atrakcjami przygotowanymi w Zwierzyńcu. Tu do dyspozycji turystów jest tak zwany Borek, czyli dzielnica drewnianych domków, wybudowanych w latach 20. XX wieku. Ciekawostką jest też kościół na wodzie, a także Zespół Rezydencji Plenipotenta Ordynacji. Obiekty te swoją przeszłością budują charakter miejscowości. Wiążą się z nimi również wyjątkowe opowieści, których zapoznanie z pewnością przysporzy nam emocji.

Nie zapominajmy także o Zwierzyńcu, czyli zabytkowym układzie wodno-pałacowym, który dał początek całej zabudowie okolicy. Jego historia nieodłącznie wiąże się z dziejami rodziny Zamoyskich, którzy w tym miejscu w XVII wieku, stworzyli sobie letnią rezydencję. Zagroda z dziką zwierzyną, sąsiadująca z pałacem dała początek nazwie osady, której powstanie datowane jest na rok 1593. Dziś ważną role w miejscowości odgrywa stary browar, który swój początek miał w roku 1809, po wielu latach burzliwej przeszłości służy nam wszystkim jako wytwórnia piwa Perła.

Piękno Zwierzyńca widoczne jest na każdym kroku. Z niezwykłą dbałością odrestaurowane kamieniczki służą jako małe restauracyjki, cieszące turystów regionalnymi potrawami. Siedząc w zaciszu jednej z nich, możemy podziwiać barokową fasadę kościoła z XVIII wieku czy wyjątkowy w skali światowej pomnik szarańczy.
Tak spędzony urlop z pewnością będzie mile wspominany, a my powinniśmy postarać się o jak najwięcej atrakcji, które dodatkowo podniosą jego wartość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>