Rezerwaty przyrodnicze w Solinie

Przyrodnicze atrakcje Soliny są ciekawą alternatywą dla tych, którzy chcą poznać Bieszczady z innej strony. W okolicach miejscowości nie brakuje przyrodniczych zakamarków, które warto zobaczyć. Prowadzą do nich zarówno piesze, jak i rowerowe trasy. Wybierając się w te okolice na urlop, można na portalu internetowym znaleźć ciekawe oferty agroturystyk i domków w Solinie. Baza tutejszych noclegów i atrakcji jest dobrze rozwinięta, dlatego turyści chętnie odwiedzają ten region.

Wartymi odwiedzenia rezerwatami przyrodniczymi są przede wszystkim: Grąd w średniej wsi, Koziniec, Przełom Sanu pod Grodziskiem i Nad Jeziorem Myczkowieckim. Rezerwat leśny Grąd znajduje się nad rzeką San. W tym parku podziwiać można las lipowo-grabowy oraz dęby i brzozy, które mają ponad 100 lat. Park Koziniec znajduje się nad jeziorem Myczkowieckim. W rezerwacie zobaczyć można urwiska skalne ze skalnymi piaskowcami i grądy z jaworzyną. W rezerwacie ochronie podlegają: lepnica gajowa, ciepłolubna buczyna oraz grąd subkontynentalny. Rezerwat Przełom Sanu obejmuje przełom Sanu w Zwierzyniu i dolinę rzeki wraz ze wzgórzem Grodzisko. Las mieszany i grąd subkontynentalny są w tych rejonach pod ochroną. Buczyna karpacka, jaworzyna karpacka i języcznik zwyczajny także w znajdują się pod ochroną. Park Krajobrazowy nad Jeziorem Myczkowieckim obejmuje trzy wsie: Solinę, Myczkowce i Bereźnicę Niżną. Przyrodnicze atrakcje tego parku to przede wszystkim lasy oraz rośliny. Chronionymi roślinami w parku są: czosnek niedźwiedzi, lulecznica kraińska i wawrzynek wilczełyko. Nie można także zapomnieć o rezerwacie Sine Wiry – jest to leśno-krajobrazowy park nad rzeką Wetlinką. W rezerwacie występuje 10 zespołów roślinnych w tym 350 roślin objętych ochroną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>