Rodzinne wakacje w Karpaczu

Południowa część Polski po Pomorzu jest najchętniej wybieranym kierunkiem na wakacje. I nie ma w tym nic dziwnego, gdyż w górach można ciekawie i atrakcyjnie spędzić czas niezależnie od pogody czy pory roku. Tutaj po prostu zawsze jest pięknie i nigdy nudno. Jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc na południu polski jest Karpacz.

To liczące niewiele ponad pięć tysięcy mieszkańców miasto cieszy się ogromną popularnością. I nic w tym dziwnego, gdyż położone jest w samym sercu Karkonoszy. Nad miasteczkiem góruj Śnieżka – najwyższy szczyt w całych Sudetach, a tym samym Czech. Ten szczyt jest najchętniej zdobywany. Roztacza się z niego niezwykła panorama, która zapiera dech w piersiach. Górskie szczyty to nie wszystko.

W Karkonoszach znajdziemy wiele innych atrakcji i cudów natury. Z pewnością można do nich zaliczyć wodospady. Najwyższym z nich w Karkonoszach jest Wodospad Kamieńczyka, którego wysokość wynosi niespełna trzydzieści metrów. To wspaniałe miejsce na postój, chwilę odpoczynku i na zrobienie sobie pamiątkowych zdjęć.

Niezwykłym miejscem w Karpaczu, które warto odwiedzić jest Muzeum Zabawek. Znajdziemy w nim mnóstwo przeróżnych lalek oraz maskotek, które zabiorę nasze dzieci, jak i nas samych w niezwykły świat bajek. To doskonałe miejsce na chwilę wspomnień z naszego dzieciństwa.

Karpacz sąsiaduje także ze znacznie większym miastem, które jest równie chętnie odwiedzane przez turystów. A jest to Jelenia Góra, oddalona o kilkanaście kilometrów. Jedną z największych atrakcji tego miasta jest niezwykła Dolina Pałaców i Parków. Niezwykła droga, wzdłuż której znajduje się ponad trzydzieści różnych zabytkowych obiektów, takich jak, rezydencje, dwory oraz zamki, jest wspaniałym miejscem na rodzinny i spokojny spacer. Dolina jest fenomenem na skalę europejską, dlatego stara się o wpis na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. To miejsce trzeba koniecznie zobaczyć, podobnie jak jeleniogórską starówkę. Wyjazd tu przyniesie nam także wiele korzyści zdrowotnych ze względu na walory uzdrowiskowe.

Baza noclegowa w Karpaczu jest imponująco rozbudowana i urozmaicona. Każdy znajdzie tutaj nocleg dla siebie i na swoją kieszeń. Ceny za dobę zaczynają się już od nawet dwudziestu złotych, a kończą się na kilkuset. Większość z nich gwarantuje malowniczy widok na Karkonosze, w tym na górującą Śnieżkę. Karpacz to doskonałe miejsce dla całej rodziny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>