Ski Arena w Zieleńcu

Zieleniec to bardzo popularny ośrodek narciarski, który z całą pewnością może konkurować z czeskimi kurortami, ale także z tymi największymi z Europie. Nigdzie indziej w Polsce nie ma w jednej miejscowości tylu wyciągów narciarskich. Obecnie na miłośników białego szaleństwa czekają 24 wyciągi narciarskie – od 8 osobowej gondoli, przez kanapy dla 4 lub 6 osób po orczyki. Warto zauważyć, że właśnie w Zieleńcu znajduje się jedyne skrzyżowanie dwóch wyciągów narciarskich.

Zieleniec jest popularny wśród narciarzy i snowboardzistów nie tylko dzięki ponad 21 kilometrom świetnie przygotowanych tras narciarskich, ale także dzięki świetnie przygotowanej infrastrukturze. Zimowy wypoczynek to nie tyko sama jazda na stokach, ale baza noclegowa, dojazd, parkingi, dostępność wypożyczalni sprzętu i serwis. Wszystko to w Zieleńcu stoi na najwyższym poziomie. To co stoi za popularnością SKi Arena to baza noclegowa o coraz wyższym standardzie. Dla turystów liczy się bogata oferta i różnorodność cenowa, nie wszyscy bowiem mogą sobie pozwolić na najdroższe noclegi. Zieleniec w obecnej chwili dysponuje ponad 1200 miejscami noclegowymi w obiektach o różnym standardzie. Warto także pamiętać, że na wszystkich, którzy nie zdołają znaleźć wolnego miejsca w pensjonatach przy stokach, czekają noclegi w Dusznikach-Zdrój, oddalonych zaledwie o kilka kilometrów. Swoja drogą, z administracyjnego punktu widzenia Zieleniec to dzielnica Dusznik. Na wszystkich, którzy pod Ski Arenę przyjadą samochodami czeka rozbudowany parking. Nie zabraknie tu miejsca dla nikogo. Miejsca parkingowe znajdują się na całej długości kompleksu wzdłuż drogi z Dusznik. Niemal z samochodu można udać się na wyciągi.

Przy dolnej stacji znajdują się wszelkie punkty usługowe, w tym gastronomiczne. Bez problemu wypożyczymy tu sprzęt narciarski niezbędny do uprawiania wszelkich zimowych sportów: nart zjazdowych, biegowych czy deski snowboardowej. Jeśli natomiast posiadamy własny sprzęt w licznych punktach serwisowych możemy przygotować go do eksploatacji. Zamiast jeździć z mokrymi nartami i butami, możemy zostawić je w przechowalniach, gdzie specjaliści zadbają o ich stan.

Nie brakuje tutaj również szkół narciarskich. Na terenie bowiem całego kompleksu funkcjonuje ich kilka i każda może się poszczycić kadrą wspaniałych wykwalifikowanych szkoleniowców. Zieleniec będzie zatem również doskonałym miejscem do rozpoczęcia wspaniałej przygody z narciarstwem. W szkołach tych bowiem organizuje się zarówno kursy grupowe dla dzieci i dorosłych, jak i indywidualne lekcje dla osób pragnących w krótkim czasie posiąść niezbędne umiejętności i cieszyć się aktywnym wypoczynkiem na stoku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>