Sposób na ciekawe wakacje – Trójmiasto

Trójmiasto to jeden z najciekawszych punktów na turystycznej mapie Polski. To ośrodek metropolitalny, w którego skład wchodzi Gdańsk, Gdynia oraz Sopot. Ośrodek ten znajduje się nad urokliwą Zatoką Gdańską i Zatoką Pucką, jest otoczony przez wzgórza Pradoliny Kaszubskiej, a także tworzy część Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Trójmiasto jest postrzegane jako dynamicznie rozwijająca się przestrzeń, w której każdy znajdzie miejsce dla siebie – rozwija się tutaj nie tylko biznes, ale wzrasta też kultura. Pod względem turystycznym jest to "strzał w dziesiątkę", bijący rekordy popularności o każdej porze roku. Trójmiejska baza noclegowa ma perfekcyjnie opracowaną ofertę nastawioną na przyjazne podejście do turystów. Noclegi w Trójmieście są także bardzo fajnym pomysłem na prezent, nie tylko dla najbliższej rodziny.

Co robić w Trójmieście?

Trójmiasto to ogromny wachlarz wszelkiego typu aktywności – od zwiedzania zabytków, po leżakowanie na plaży. Gdańsk jest miastem, które zachwyca architekturą – Główne Miasto nie jest co prawda "oryginalne", gdyż podczas II wojny światowej miały tu miejsce liczne bombardowania, ale jakimś cudem udało się przywrócić jego historyczny klimat, tak więc można zapomnieć o tym, że jest to jednak powojenna zabudowa. Szkody wojenne miały charakter nieodwracalny, do tej pory nie została odbudowana architektura Starego Miasta, przy czym ta część miasta zawsze pełniła funkcje mieszkalno-usługowe. Turyści zatem skoncentrować się mogą na hipnotyzującym Głównym Mieście, gdzie mogą podziwiać obiekty takie jak bazylika konkatedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Ratusz Głównego Miasta, Katownia z Wieżą Więzienną, Wielka Zbrojownia, Fontanna Neptuna, Dwór Artusa, Hala Targowa, kościół świętego Mikołaja, kościół świętego Jana, Kaplica Królewska, Brama Wyżynna, urokliwe kamienice i kamieniczki, a także baszty. Będąc w Gdańsku nie należy zapominać o jego wizytówce, jaką jest Żuraw, czyli dźwig portowy.

Gdzie po wakacyjny nastrój?

Gdynia oferuje turystom zdecydowanie bardziej wypoczynkowy nastrój, przynajmniej w zakresie spacerów po Bulwarze Nadmorskim. Miejscem wartym uwagi jest Molo Południowe, przy którym można podziwiać muzealne obiekty pływające, takie jak „Dar Pomorza” czy okręt ORP „Błyskawica”. Sopot to przeurocza plaża, zdobiona drewnianym molem, będącym unikatem w skali europejskiej pod względem długości. Poza tym wyprawa do Sopotu to wyprawa po zdrowie, gdyż miasto jest uzdrowiskiem specjalizującym się w leczeniu chorób układu krążenia, układu oddechowego i chorób natury reumatycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>