Świnoujście – na wakacje i nie tylko

Świnoujście wielu osobom kojarzy się z portem, morzem, ruchem statków i miejscem, w którym pływają promy. Oczywiście to bardzo trafne skojarzenia. W Świnoujściu bowiem znajduje się jedne z ważniejszych portów na polskim wybrzeżu, docierają tu promy, większe i mniejsze statki oraz inne jednostki pływające. Jednak Świnoujście to dużo więcej niż miasto port, miejsce, które można określić przystaniem dla statków. To urokliwe miasto i idealne miejsce na nadmorskie wakacje. Ci, którzy tam byli, z pewnością to potwierdzą. Ci, którzy nie byli, muszą to sprawdzić. Myli się ten, kto myśli, że trafiając do Świnoujścia trafia do zatłoczonego miasta.

Owszem panują tu warunki miejskie, jednak warto wiedzieć, że Świnoujście to miasto położone na 3 zamieszkałych wyspach, więc wygląd miasta jest nieco inny niż możemy sobie wyobrazić. Spore obszary wody, morza, kanałów, mosty – to dodaje uroku i sprawia, że turysta nie czuje się tu jak w klasycznym mieście.

Dlaczego warto tu wypoczywać? Ci, którzy rozważają wypoczynek w tym miejscu, powinni wiedzieć, że z wielu powodów jest to bardzo dobry wybór. Świnoujście to najbardziej na zachód wysunięte miasto w Polsce, wiec liczba dni słonecznych jest tu największa. Temperatury są dość wysokie, co sprawia, że morze w tym rejonie jest najcieplejsze. W innych polskich miejscowościach nadmorskich morze ma niższe temperatury, Świnoujście więc jest dobrym wyborem dla wszystkich, którzy nie lubią zimnej wody. Ciekawostką są wahania pogody. Jeśli świeci słońce, to najczęściej przez wiele dni, jeśli pada, również pada dość długo.

Świnoujście to miasto, w którym ruch turystyczny ma bardzo wielkie znaczenie, dlatego można znaleźć tu dobre warunki dla turystów. Baza noclegowa jest rozbudowana, a kombinacje zakwaterowania w Świnoujściu, to niekiedy bardzo wiele odmiennych możliwości. Na uwagę zasługuje również czysta plaża o znacznej szerokości. W najszerszych miejscach, szerokość plaży to ponad 200 m, co czyni ją najszerszą plażą w naszym kraju. Warto przyjechać do Świnoujścia i tu wypoczywać. To miasto, które można kochać. Warunki wypoczynku są tu dobre, morze czyste, a plaże w sezonie oczywiście dość zatłoczone, ale na pocieszenie trzeba dodać, że bardzo szerokie. Świnoujście to miejsce, które warto zwiedzić, pobyć tu choć kilka dni. To dobre miejsce na udany nadmorski wypoczynek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>