Ustroń zaprasza przez cały rok

Miejscowości górskie mają to do siebie, że pod względem turystycznym są otwarte przez cały rok. I nic dziwnego, skoro w okresie letnim turyści wyruszają na górskie szlaki piesze lub rowerowe albo oddają się przyjemności konnych przejażdżek, zimą natomiast opanowują stoki, korzystając z licznych wyciągów, których w polskich górach nie brakuje. Od tego schematu nie odbiega beskidzki Ustroń, który prócz walorów turystycznych, może się także pochwalić olbrzymią bazą sanatoryjną. Według szacunkowych danych liczba miejsc noclegowych w sanatoriach i uzdrowiskach jest tylko niewiele mniejsza od tej dostępnej dla wszystkich turystów. Mimo że największe oblężenie Ustroń przeżywa w letnie miesiące, to i w czasie zimy nie brakuje chętnych turystów gotowych spędzić tutaj ferie ze swoimi dziećmi. Sytuację rozwija tutejsza baza narciarska składająca się z trzech dużych ośrodków posiadających swoje własne wyciągi narciarskie – orczykowe i krzesełkowe. Są to Ośrodek Poniwiec Mała Czantoria z wyciągiem orczykowym, Kolej Linowa Palenica w Ustroniu, również z wyciągiem orczykowym oraz posiadająca wyciąg krzesełkowy Kolej Linowa Czantoria. Ta ostatnia działa również w miesiącach letnich, zwożąc i wywożąc turystów na Czantorię. W samym Ustroniu działają również lodowiska, z których można korzystać całodobowo (zamykane są jedynie na trzy półgodzinne przerwy w celu ich wyczyszczenia) oraz dostępne są przejażdżki konnymi kuligami. Z pewnością warto się wybrać tutaj także na Sylwestra lub spędzić w Ustroniu przynajmniej jeden zimowy weekend, ponieważ panuje tu fantastyczna atmosfera, której nie da się zapomnieć.

Zdecydowanie o wiele więcej turystów odwiedza Ustroń w wakacje, co wynika z faktu, że w tym okresie przyjeżdża tu też najwięcej rekonwalescentów, którym nierzadko towarzyszą również ich rodziny. Takie połączenie wyjazdu zdrowotnego z wakacjami dla rodziny sprawia, że miejscowa baza noclegowa nierzadko pęka w szwach. Noclegi Ustroń zapewnia w hotelach i pensjonatach, które znajdują się również w pobliżu sanatoriów, szpitali i ośrodków uzdrowiskowych. Turyści mogą nocować również pod namiotami, w przyczepach campingowych, skorzystać z oferty apartamentów w tak zwanych willach lub wynająć kwaterę prywatną. W zależności od wybranej opcji noclegu waha się oczywiście jego cena, dlatego każdy z turystów znajdzie bez problemów nocleg na miarę swoich finansowych możliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>