W Skorzęcinie czas zawsze miło płynie

W północnej Wielkopolsce, na Pojezierzu Gnieźnieńskim, wśród spokojnych lasów i cichego pluskania wody leży niemały już ośrodek turystyczny – Skorzęcin. Swoją popularność zawdzięcza jezioru Niedzięgiel oraz mniejszemu, ale równie pięknemu – Białemu. Plażowicze mogą relaksować się na szerokiej i piaszczystej plaży oraz spacerować po długim molo. Jest tu bardzo cicho i kameralnie. Nie ma pośpiechu, ani gwaru. Można odpocząć i spędzić romantyczne chwile przy zachodzie słońca.

Pobyt w Skorzęcinie może znacznie poprawić zdrowie turystów. Dzięki temu, że w pobliżu nie ma żadnych większych zakładów przemysłowych powietrze jest bardzo czyste. Podobnie ma się również stan wody w jeziorach. Nie brakuje tutaj sportowych akcentów. Na zbiornikach wodnych królują wszelakie sporty wodne, które zyskują w Polsce coraz większą popularność. Są to na przykład żeglarstwo i windsurfing. Istnieje możliwość wypożyczenia łódki, kajaku lub rowerka wodnego. Dla spragnionych przygód został wytyczony spływ kajakowy. Skorzęcin celuje w sporty wodne, dlatego otwarto niedawno wakepark, dla osób spragnionych adrenaliny i mocnych przeżyć. Jak na dobry kurort przystało kibice piłki nożnej mogą rywalizować na boisku, a tenisiści świętować na korcie. Dzieci również mogą aktywnie spędzać czas na różnorodnych i nietypowych placach zabaw. W pobliżu istnieje kilka ścieżek rowerowych, skierowanych również do biegaczy. Jedną z ofert wycieczek jest przejazd najdłuższą w Polsce kolejką wąskotorową lub konną bryczką.

Ze względu na wzrastającą popularność okolic skorzęcińska oferta noclegowa stale się rozwija. Powstają coraz to nowocześniejsze pensjonaty i hotele. Nieodłącznym elementem polskich kurortów są domki letniskowe. Takie są również i tutaj. Dla spragnionych spokoju i odpoczynku od miejskiego gwaru swoje usługi oferują także agroturystyki. Skorzęcin to jednocześnie odpoczynek na łonie natury, wśród drzew, kwiatów, śpiewu ptaków, szelestu liści, ale także aktywne spędzanie czasu połączone z rozrywką. Od zmierzchu wręcz do świtu w klubach i dyskotekach trwają najlepsze imprezy w okolicy. Taneczne wieczory udzielają się zarówno dużym jak i małym. Każdy, kto choć raz odwiedzi to miejsce, zakocha się w nim i będzie pragnął powrócić za rok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>