Zamek Chojnik – Jelenia Góra

Jelenia Góra to urocza miejscowość znajdująca się w województwie dolnośląskim znana z szeregu atrakcji. Jednym z miejsc, które najbardziej cenią sobie turyści jest tu bez wątpienia Zamek Chojnik. Co ciekawe, gdyby któryś z turystów nieco zabłądził nie powinien się tym nadto przejmować. Po 15 minutach nawet dość spokojnego spaceru natrafić powinien na Muzeum Przyrodnicze Karkonoskiego Parku Narodowego, który również jak najbardziej jest godzien zobaczenia. Ukazujące się tam zjawiska pozwalają na lepsze zrozumienie fenomenu Karkonoszy. Występuje tam też aż około 90 gatunków różnego rodzaju roślin, co niewątpliwie zapewnia doskonały i jedyny w swoim rodzaju widok. Do samego Zamku Chojnik prowadzą aż dwa turystyczne szlaki: czarny oraz czerwony.

Historia tego obiektu sięga XIV wieku, na kiedy to datowane jest jego powstanie, do którego przyczynił się książę świdnicko-jaworski Bolko II Mały, z polecenia którego go zbudowano.

Zamek znany jest z tego, iż nikt nie był w stanie zdobyć jej szturmem. Wielu w ogóle uważa, iż trzeba by być niespełna rozumu by w ogóle próbować takiej sztuki, od strony Piekielnej Doliny bowiem wydaje się to w ogóle nie do pomyślenia. Warownia zbudowana została na stromej skale, która ku południu chyli się blisko stu metrowym urwiskiem. Nie wydaje się możliwym by ktokolwiek był w stanie objechać mury na zamku Chojnik. Owszem, było wielu śmiałków, jednak żaden z nich nie wyszedł z tej próby żywy…

Dla wszystkich chętnych przygód i wrażeń organizowany jest coroczny Rycerski Turniej ,, O złoto Bełt Chojnika”, który odbywa się w sierpniu. W tym czasie szczególnie trzeba zadbać o wcześniejszą rezerwację noclegu (oferty www). Liczba osób przybywających w te okolice jest wysoka, ale i impreza nieszablonowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>